[Choose your language]  
 
S.I.C
Cádiz
Nuestros Cursos
Servicios
On-Line

Prowincja


Kadyks okręg administracyjny

Kadyks jest najbardziej na południe wysuniętą prowincją Hiszpanii. Prostokąt utworzony przez miasta: Kadyks, Chipiona, Sanlucar de Barrameda i Jerez de la Frontera kreuje różnorodny, bogaty w naturalne zasoby region upiększony niezliczonymi, uroczymi miasteczkami i bardzo przyjaznymi jej mieszkańcami.

Tutaj możesz zwiedzić wiele różnorodnych szlaków turystycznych: trasa morska, wiejska, konna, winniczna i wiele innych. Prowincje przecinają dwie najważniejsze rzeki Andaluzji: Guadalquivir i Guadalete.Przeprawiając się przez przesmyk, który łączy miasto z półwyspem ,zobaczymy przepiękną konstrukcje portową San Fernando i Puerto Real, która została zaprojektowana przez Królową Isabellę i Króla Ferdinanda, katolickich monarchów. Jak tylko opuścimy Puerto Real, dotrzemy do Puerto de Santa Maria, miasteczko godne uwagi z wielu względów: własnych winnic, wykwintnych restauracji serwujących owoce morza oraz bogatego życia nocnego. Miasto Rota znajduje sie w odległości 15 km i oferuje nam przepiękne plaże i rozmaitości kulinarne. Chipiona jst bogata w piękne budownictwo i kościoły. Sanlucar de Barrameda słynie z owoców morza, wyścigów konnych na plaży i jest łącznikem Europy z ważnym miejscem wypoczynku wędrujących ptaków: "El coto de Dońana".Posuwając sie wzdłóż wybrzeża, możemy podróżować z Kadyksu do Algeciras, z Atlantyku do Morza Śródziemnego odkrywając na naszej drodze niezwykłe widoki i miasta takie jak: pełna życia Chiclana de la Frontera i Conil de la Frontera, tradycyjna Vejer de La Frontera, o alternatywnym stylu życia Caños de Meca, wioski rybackie Barbate, Zahara de los Atunes i Zahora. Ukoronowaniem podróży jest Taryfa, raj dla osób uprawiających surfing i windsurfing.


Naturalnie nie powinniśmy zapomnieć śródlądowych wycieczek: sierra de Grazalema została jako pierwsza ogłoszona Naturalnym Parkiem w Andaluzji (Biosferyczny Rezerwat UNESCO w 1977) i jest jedną z najważniejszych ekologicznych terenów w Hiszpanii. Ten obszar słynie z imponujących urwisk wapiennych i krajobrazu pełnego kanionów, jaskiń i wąwozów.Region jest urozmaicony malowniczymi wioseczkami wartymi wizyty, jak na przykład Ubirque słynący z widoków i przemysłu skórnego.
Follow us...
facebooktwitteryoutubelinkedingfourquarepinterestgoogle+ instagram flickr
Our Accreditations...
Our Discounts...
Student Comments...
 

Saimme vaimoni kanssa viettää pääsiäisen 2010 tienoilla yhteensä kolme viikko Cádizissa. Puolet tästä ajasta olimme S.I.C kielikoulussa. Nuo viikot veivät espanjaani eteenpäin aimo harppauksen. Menneiden aikamuotojen kertaus teki hyvää, ja maistiaiset subjuktiivista valmistivat jatkoon Suomessa. Parasta kuitenkin oli se, miten paljon sain rohkeutta puhua espanjaa. Opettajat kuuntelivat kärsivällisesti yrityksiämme ja korjasivat pahimpia virheitä. Ilmapiiri rohkaisi keskustelemaan kaikesta maan ja taivaan välillä. Cádiz on hyvä paikka espanjan puhumisen kannalta; siellä ei huonoon espanjaan vastata englannilla niin kuin tyypillisissä turistikohteissa. Pääsiäisen tapahtumia seuratessamme ja arkipäivän asioita toimittaessamme emme tunteneet itseämme turisteiksi, olimme kaupungissa tervetulleina vieraina."

Timo y Pirkko de Turku. (FINLAND)

 
Social Networks


Copyright © 2002-2017 Escuela Internacional de Español [sic] Spanish in Cadiz. All rights reserved.
Condesa Villafuente Bermeja 7| Cadiz 11008 - Spain |  Tlf. 34-956-252724
Escuela de Español Cádiz | Cursos de Español Cádiz | Cádiz Ciudad | Cursos DELE Cádiz