[Choose your language]  
 
S.I.C
Cádiz
Nuestros Cursos
Servicios
On-Line

Kultura i czas wolny


Nasza kultura

Prowincja Kadyks oferuje przepiękne i ciekawe osobliwości, widoki i rzeczy warte zobaczenia w Hiszpanii. Odwiedzający ochoczo i swobodnie poruszają się w hiszpańskich wioskach i miasteczkach, gdzie tubylcy są bardzo przyjaźni i zawsze gotowi do rozmowy.

Miasto Kadyks zaskoczy Cię własnym dziedzictwem kulturowym i historycznym, a także bogatą ofertą spędzania czasu wolnego, nie zapominając oczywiście o licznych barokowych i neoklasycznych kościołach, w szczególności starej i nowej katedry. Nowa katedra została wybudowana między 1722 a 1853 rokiem i w jej muzeum można zobaczyć najpiękniejszą architektuę baroku, rococo i neoklasycyzmu. Klasztor Santo Domingo i kościół San Felipe Neri grały ważną rolę w historii miasta i tym samym państwa. W ostatnim z dwóch można zobaczyc, między innymi, obraz Immaculate Conception (Nieskazitelne Poczęcie) namalowany przez sławnego hiszpańskiego malarza Murillo. Niedaleko, na neoklasycznym Placu Mina, znajduje się Museum of Cadiz z fenickimi i rzymiańskimi archeologicznymi wynalazkami i dziełami namalowanymi przez artystów takich jak: Goya, Murillo, Zurbaran i Rubens.

Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Torre Tavira, z ciemną salą, gdzie za pomocą zestawu lustr i soczewek, można zobaczyć całe miasto Kadyks z lotu ptaka: zamki San Sebastian i Santa Catalina Alameda Apodaca, teatr Falla, archiwia i biblioteki.

Przeciwwagą dla olbrzymiej oferty kulturowej Kadyksu, jest możliwości spędzenia czasu wolnego podczas imprez czy to wewnątrz murów obronnych, czy w samej Puertatierra. Lutowy karnawał w Kadyksie jest najstarszym i najbardziej znanym karnawałem odbywającym się w Hiszpanii. To także międzynarodowa atrakcja turystycza, gdzie można spotkać przyjezdnych ze wszystkich stron, którzy czerpią przyjemność z udziału w przebieraniu się i śpiewaniu popularnych i pomysłowych piosenek (przestroga: nawet Hiszpanie mają trudności w zrozumieniu komicznych słów tych piosenek).

Czterdzieści dni po zakończeniu karnawału, w maju albo kwietniu, odbywa się święty Tydzień. Te katolickie święto stanowi radykalny kontrast do pogańskiego karnawału. Podczas świętego Tygodnia, tysiące Gaditanos paradują ulicami z bogato zdobionymi, barokowymi wizerunkami Dziewicy i Jezusa, do akompaniamentu muzyki kameralnej oraz zapachu kwiatów i kadzideł. Deszcz z płatków goździkowych, które otrzymuje Dziewica z La Palma jest wyjątkowo uderzający. W maju miasto całkowicie się odmienia po raz drugi, przygotowując sie do Motocyklowego Grand Prix, które odbywa się na Jerez Circuit (tor wyścigowy w Jerez).


Follow us...
facebooktwitteryoutubelinkedingfourquarepinterestgoogle+ instagram flickr
Our Accreditations...
Our Discounts...
Student Comments...
 

Cadiz ist eine wunderbare Stadt. An jeder Ecke entdeckt man Neues: kleine lauschige Plätze oder eine Kirche oder den Blumenmarkt, eine Statue oder ein Denkmal. Der Strand ist einfach fantastisch, unendlich lang und voller Ueberraschungen. Von der Schule s.i.c. war ich sehr beeindruckt. Klein, aber fein. Alles pünktlich und die Lehrer sehr nett und zuvorkommend, aber streng. Ich habe sehr viel gelernt und profitiert in diesen 4 Wochen. Cadiz und die Schule sind wirklich einen Besuch wert.""

Ruth Derungs (Switzerland)
RuthDerungs@gmx.ch

 
Social Networks


Copyright © 2002-2017 Escuela Internacional de Español [sic] Spanish in Cadiz. All rights reserved.
Condesa Villafuente Bermeja 7| Cadiz 11008 - Spain |  Tlf. 34-956-252724
Escuela de Español Cádiz | Cursos de Español Cádiz | Cádiz Ciudad | Cursos DELE Cádiz